Nasze szczenięta Jack Russell Terrier

Jeżeli Twoim marzeniem jest, aby cudowny szczeniak z naszej hodowli stał się członkiem Twojej rodziny, zapraszamy do kontaktu i zapisania się na listę osób oczekujących.

 
Jak wygląda rezerwacja szczeniąt z naszej hodowli?

 Jack Russell Terriery to bez wątpienia świetne psiaki o idealnym charakterze. Radosne, pogodne, wesołe, pełne energii, bardzo towarzyskie i cechujące się dużą zdrowotnością.

Spotyka się jednak złe opinie na temat tej rasy, najczęściej w kontekście nadmiernej energiczności czy uporu. Opinia ta jest według nas bardzo krzywdząca dla tych psiaków i najczęściej dotyczy ona psów w typie rasy, a nie pełnowartościowych przedstawicieli Jack Russell Terrierów, a także wynikać może z nieprawidłowego przygotowania szczeniaków dla nowych rodzin.

 „Nasza idea” to hodowla przepięknych, prawidłowych anatomicznie, cechujących się wysoką zdrowotnością, o wybitnych, wręcz idealnych charakterach Jack Russell Terrierów. Jednak kluczem do świetnej relacji i pięknego wspólnego życia z Jack Rusell Terrierem, oprócz świetnego charakteru, jest odpowiednie dobranie właściwego osobnika dla jego przyszłego właściciela czy nowej rodziny. Mamy tu na myśli głównie dobór szczeniaka o określonym poziomie energiczności dla nowego właściciela. Dla osób o sporym doświadczeniu w wychowaniu psa czy też bardzo aktywnych, mających możliwości i wykazujących chęć spędzania ze swoim przyjacielem dużej ilości czasu, polecamy osobniki bardziej żywiołowe. Natomiast dla osób mniej doświadczonych, dla rodzin z małymi dziećmi lub też pracujących dużo aktywnie zawodowo polecamy osobniki spokojniejsze. Z doświadczenia wiemy, że Jack Russell Terriery to rasa psów bardzo żywiołowa. Jednak stopień energiczności, to kwestia bardzo osobnicza, tak jak u ludzi i różnice mogą być bardzo duże.

Dlatego najczęściej proces rezerwacji szczeniaka w naszej hodowli odbywa się od wstępnej rozmowy, w której omawiamy wszystkie istotne kwestie uwzględniające oczekiwania i możliwości przyszłej rodziny.

Kolejny krok to akceptacja dwóch stron i umowa rezerwacyjna, oraz wpłacenie symbolicznej zaliczki, po czym pozostaje oczekiwanie na narodziny.

Narodziny szczeniaczków to piękny dzień, już wtedy szczeniaczki zaczynają pokazywać swoje charaktery  i rozpoczynamy obserwacje, oraz dobór odpowiedniego pieska dla nowej rodziny, oczywiście uwzględniając różne sugestie i wszystkie wcześniejsze ustalenia.

Podczas pierwszych tygodni informujemy was o postępach i dojrzewaniu Waszego już pieska. Przesyłamy zdjęcia i filmiki. Możemy też już wołać do szczeniaczka jego imieniem.

Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie, a dotychczas nasi wychowankowie w 100% wiodą cudowne życie ze swoimi rodzinami.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy Ci nasze podejście do wychowania tej wyjątkowej rasy psów. My je kochamy i wiemy, że je także pokochasz.

Zapraszamy do kontaktu.