Blog

Jeśli potrzebujesz dobrej rady i dużej dawki przydatnych informacji o Twoim wymarzonym psiaku, zajrzyj na naszego bloga i zapoznaj się z ciekawymi informacjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dieta BARF w naszej hodowli Amigojack FCI

W wiekszości literatury dotyczącej diety BARF spotkacie informacje, że im bardziej zróżnicowany posiłek każdego dnia tym lepiej. I optymalnie byłoby gdyby w jednej misce znalazły się różnego rodzaju mięśnie, kości, podroby czy też warzywa i owoce oraz suplementy. I najlepiej jeżeli mięso z kością byłoby w jednym kawałku tak żeby pies mógł je powoli rzuć […]

Czytaj więcej

Co to jest dieta BARF ???

Psy to nieodłączna część naszego życia i na zawsze już tak zostanie. Uwielbiamy spędzać z nimi czas, spacerować, patrzeć jakie są szczęśliwe i opiekować się nimi. Są naszą pasją i miłością. Doskonale wiemy, że warunkiem pięknego i długiego wspólnego życia oprócz wszystkich różnych kwestii jest zdrowie, a podstawą tego jest z kolei odpowiednie żywienie. Dlatego […]

Czytaj więcej

Jak oduczyć Jack Russell Terriera gryzienia po rękach?

Gryzienie lub podgryzanie rąk przez szczeniaka to problem, który spotyka większość właścicieli swoich czworonogów. Jest on podstawowym problemem w relacji psa z człowiekiem w pierwszych wspólnych tygodniach bycia razem. Bazując na autopsji hodowlanej jak i korespondencji z właścicielami naszych szczeniąt postaramy się pokrótce opisać Wam jak powinno wyglądać postępowanie ze szczeniakiem próbującym nas zjeść 🙂 […]

Czytaj więcej

Jak nauczyć Jack Russell Terriera czystości w domu? Szybkie i łatwe rozwiązanie!

Co robić aby jak najszybciej oduczyć szczeniaczka załatwiania się w domu i zarazem szybko nauczyć go do załatwiania jego potrzeb na zewnątrz? Ile oduczanie może potrwać? Jak się do tego zabrać? Jakie wybrać metody? Omawiając wszystkie kwestie dotyczące szczeniaczków z przyszłymi rodzinami naszych psiaków zawsze spotykamy się z tymi wszystkimi pytaniami i oczekiwaniem nowych opiekunów, […]

Czytaj więcej

Jak przygotować się na przyjęcie szczeniaczka w domu?

Przyjazd szczeniaka do swojego domu to dla wszystkich wielki i emocjonujący moment. Dla nowej rodziny psiaka to czas radości, zachwytu i podziwiania małego słodziaka, jednak dla niego samego to z pewnością niełatwa i bardzo często stresująca sytuacja. Dlatego, żeby wszystko przebiegało spokojnie, bez niepotrzebnych stresujących incydentów, a co najważniejsze było właściwe dla nowego członka rodziny, […]

Czytaj więcej

Charakterystyka rasy / wzorzec rasy

Jack Russell Terriery to psy o wielkim sercu i pogodnej duszy, niesamowicie inteligentne, żywiołowe, radosne. Są to bardzo zwinne, aktywne, przyjazne i bardzo chętne do działania psiaki.

Czytaj więcej

Czy Jack Russell Terrier jest agresywny?

Według nas temat agresji należałoby rozważyć w dwóch aspektach. Z jednej strony rozważyć samą rasę, jej historię i cel w jakim została wyhodowana. Z drugiej natomiast fakt, że Jack Russell Terrier to pies i temat agresji może dotyczyć go jako gatunku, a nie tylko z perspektywy rasy.

Czytaj więcej

Czy Jack Russell Terrier nadaje się do bloku?

Generalnie rasa Jack Russell Terrier to żywiołowe i energiczne psiaki, które kochają ruch wszelkiego rodzaju. W internecie i książkach o rasie spotykamy najczęściej opinie, że terriery te nie nadają się do małych mieszkań w blokach, bo nie mają możliwości rozładowania swoich pokładów energii i w związku z tym dochodzi do różnych przykrych incydentów.

Czytaj więcej

Czy Jack Russell Terrier nadaje się do dzieci?

Jack Russell Terriery to psy myśliwskie, ale też bardzo radosne inteligentne i żywiołowe. I chociaż wyhodowane zostały do pracy podczas polowań, to ich fenomenalna osobowość sprawiła, że w dzisiejszych czasach w większości przypadków stały się one typowymi psami rodzinnymi uwielbiającymi towarzyszyć zarówno dorosłym jak i dzieciom w codziennym życiu.

Czytaj więcej

Historia rasy

Aby poznać te wspaniałe psy, zrozumieć je, a być może stać się ich właścicielem i stworzyć z nimi zgrany zespół, z pewnością trzeba dowiedzieć się jak powstała rasa Jack Russell Terrier i co szczególnie ważne, do jakich celów została ona wyhodowana.

Czytaj więcej

Czy Jack Russell Terrier gubi sierść?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zacząć od tego czy JRT mają sierść czy włos. Otóż są to terriery, które charakteryzuje szorstka szata z sierścią. Jest ona twarda i gęsta, dzięki czemu psy są odporne na każdą pogodę.

Czytaj więcej

Jack Russell Terrier – czy to pies dla każdego?

Na to pytanie po części każdy sam sobie powinien spróbować znaleźć odpowiedź. A żeby to zrobić należałoby oczywiście odpowiednio zapoznać się z rasą Jack Russell Terrier, jej wymaganiami i charakterystycznymi cechami.

Czytaj więcej