Jack Russell Terrier – czy to pies dla każdego?

Na to pytanie po części każdy sam sobie powinien spróbować znaleźć odpowiedź. A żeby to zrobić należałoby oczywiście odpowiednio zapoznać się z rasą Jack Russell Terrier, jej wymaganiami i charakterystycznymi cechami. Uczynić to można oczywiście przez różnego rodzaju literaturę, a najlepiej przez odwiedziny dobrej hodowli, gdzie poznamy różne osobniki tej rasy i uzyskamy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. A dobry hodowca z chęcią poświęci swój czas i opowie o wszystkim co istotne dla tej rasy psów. Należy także rozważyć własne oczekiwania względem przyszłego przyjaciela czy też członka rodziny. Trzeba wziąć pod uwagę swój tryb życia i możliwości czasowe jakimi dysponujemy, aby zapewnić swojemu psu odpowiednią ilość aktywności ruchowej.

Jack Russell Terriery to żywiołowe psiaki i z pewnością osoby, które kochają kanapę i leniuchowanie w każdej wolnej chwili, mogą być słabymi kompanami dla tych psów. Natomiast osoby choć trochę aktywne i lubiące np. sport czy choćby po prostu spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, z pewnością stworzą z tymi psami świetny duet.

Jeśli natomiast zastanawiacie się czy poradzicie sobie z wychowaniem tych żywiołowych psiaków i czy sprostacie ich codziennym wymaganiom, to odpowiedź przynajmniej wynikająca z naszych nabytych doświadczeń jest prosta. Otóż jeżeli wykażecie trochę chęci i zapoznacie się z podstawowymi zasadami prawidłowego postępowania ze szczeniakiem, a w przyszłości z dorosłym psem i poświęcicie mu troszkę czasu na ułożenie go, a hodowca od którego nabędziecie nowego przyjaciela pomoże Wam w wyborze psiaka odpowiedniego dla Waszej osobowości, to z pewnością nie będzie problemu żeby to właśnie Jack Russell Terrier zastał Waszym przyjacielem.