Hodowla Psów Rasowych Jack Russell Terrier

Od zawsze mieszkaliśmy na wsi w otoczeniu natury i zwierząt nie tylko typowo gospodarskich, ale także psów, które zawsze miały w naszym życiu szczególne miejsce. A obcowanie z tym wszystkim na co dzień zawsze sprawiało nam radość i dawało satysfakcję. Kiedy skończyliśmy studia, wzięliśmy ślub i zaczęliśmy bardziej stabilne życie na wsi, pojawiła się u nas nasza pierwsza suczka o imieniu Fenika. To właśnie ona zapoczątkowała naszą przygodę z Jack Russell Terrierami.

W 2012 roku założyliśmy hodowlę. Wszystko zaczęło się od zakupu z Czech Feniki (Fenika Admiko). Jej żywiołowy charakter, inteligencja oraz uroda, którą bardzo docenili sędziowie na wystawach, tak nas zachwyciły, że stado Jack Russell Terrierów w naszym domu szybko się powiększyło. A nasza pasja oraz zaangażowanie w hodowlę nabrały rozpędu i dziś mamy w naszym stadzie psy z najlepszych na świecie linii hodowlanych.

Dzięki współpracy z hodowcami z Polski i z zagranicy nasze Jack Russell Terriery, a zatem także ich potomstwo, to psy charakteryzujące się od pokoleń doskonałym zdrowiem, eksterierem, a także charakterem. To piękne psy, doskonałe do towarzyszenia człowiekowi każdego dnia, jednak z zachowaniem użytkowych cech psów myśliwskich - do czego zostały wyhodowane.

Dzięki codziennemu kontaktowi z naszymi pupilami, a także obserwacji ich osobowości, charakterów i eksterieru znamy je bardzo dobrze. Pozwala nam to podejmować odpowiednie decyzje hodowlane, aby każde nowe pokolenie naszych Jack Russell Terrierów charakteryzowało się możliwie najlepszymi cechami tej rasy. Kojarząc nasze psy dążymy do tego, aby ich potomstwo przejmowało to co najlepsze od swoich rodziców, a włożone zaangażowanie w odchów szczeniąt żeby zaowocowało ich zdrowiem, urodą oraz charakterem.

Hodujemy tylko Jack Russell Terriery o włosie szorstkim, ponieważ to główny typ włosa w tej rasie, najczęściej hodowany na świecie, najbardziej preferowany na wystawach i według nas linie hodowlane psów o takim typie szaty są bardziej wysublimowane pod względem pożądanych cech niż linie gładkowłose.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce. ZKwP jako jedyna organizacja skupiająca hodowców, właścicieli i sympatyków psów rasowych jest od 1938 r. członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI powołanej w 1911 r. i zrzeszającej 90 krajów z 5 kontynentów.