Diskaydzheks Fortunate

14.09.2020 r. / włos gładki

„Gładkowłosa Dama w naszej hodowli”

Ci, którzy obserwują naszą hodowlę od jakiegoś czasu, z pewnością wiedzą, że specjalizujemy się w hodowli psów rasy Jack Russell Terrier o włosie wyłącznie szorstkim, jako że osobniki o takim rodzaju włosa, to linie wiodące prym na wystawach i najlepszych hodowlach. I to właśnie te jako bardziej wysublimowane niosą najlepsze cechy tej właśnie rasy.

Jack Russell Terriery  gładkowłose, chociaż często bardziej rozpoznawalne wśród ludzi, są mniej popularne na wystawach i znacznie mniej ich w profesjonalnych hodowlach.

Jednak nas od zawsze fascynowały także gładkowłose linie psów tej rasy i od dłuższego już czasu, marzył nam się taki psiak. Długo rozglądaliśmy się na wystawach i w gronie hodowców, jednak ze względu na małą stosunkowo popularność tych linii wśród hodowli, trudno było o osobnika spełniającego nasze wymagania odnośnie cech hodowlanych, a głównie o świetnym charakterze co miało dla nas szczególnie duże znaczenie.

I tak, gdy nasze poszukiwania nieco spowolniły, bardzo dobra hodowczyni oddalona od nas o kilka tysięcy kilometrów, poinformowała w mediach społecznościowych o wspaniałych szczeniętach z gładkowłosego skojarzenia, jakie ma aktualnie w swojej hodowli. Już po obejrzeniu pierwszych zdjęć poczuliśmy to coś. Wyglądały one świetnie, a cechy anatomiczne jak na linie gładkowłose były wręcz wybitne. Pozostawało jednak pytanie, jakie charaktery niosą ze sobą te maluchy.

Po rozmowie z hodowczynią i obejrzeniu wideo szczeniaków wszystko wskazywało, że charakter maluchów jest równie wyjątkowy jak ich budowa anatomiczna, dlatego podjęliśmy decyzję że Forti trafi do naszego domu.

 

Po kilku tygodniach formalności i długiej drodze, Forti dotarła do nas. Po bliższym jej poznaniu i zaklimatyzowaniu się jej w naszej rodzinie, potwierdziły się nasze oczekiwania, a jej charakter okazał się wprost fenomenalny. Lepiej byśmy go sobie nawet nie wymarzyli😊 I od tej pory każdego dnia zachwyca nas swoją urodą i pozytywnym usposobieniem, a w naszym postrzeganiu rasy Jack Russell Terrier jest książkowym wyjątkiem gładkowłosego Jacka o idealnym charakterze😊